Moi drodzy,

W załączeniu przesyłam podsumowanie ostatniego spotkania Chapteru.

1. Wydarzenia na Rozpoczęciu Sezonu w Dziwnowie

W pierwszej kolejności chcielibyśmy zwrócić uwagę na nieakceptowalne zachowania, które miały miejsce w trakcie Rozpoczęcia Sezonu w Dziwnowie. Jednym z nich było wejście kolegi Lestera na „scenę” w trakcie oficjalnej części kolacji, przemówień dyrektorów Chapterów HOG oraz wręczania oficjalnych prezentów. Taka sytuacja spotkała się z dużym niezadowoleniem ze strony pozostałych Chapterów i również naszym zdaniem nie powinna mieć miejsce. W trakcie zebrania Lester przeprosił za to zachowanie.

Z drugiej strony, w trakcie zlotu niektórzy koledzy publikowali na FB oraz naszym wewnętrznym messengerze zdjęcia kolegów w stanie mocno wskazującym na spożycie alkoholu i uwłaczającym ich godności. Takie przypadku zdarzały się również wcześniej. W tym miejscu chcielibyśmy zwrócić uwagę, że publikacja takich zdjęć (stawiających w ewidentnie złym świetle innego członka Chapteru) uważamy za absolutnie niedopuszczalne. Mamy na myśli nie tylko publikację zdjęć, zwłaszcza z imprez Chaperu, na prywatnych profilach na FB, ale również publikowanie takich zdjęć na Messengerze czy też tajnej grupie na FB. Jak dobrze wiecie takie zdjęcia raz wysłane mogę trafić w różne miejsca… Wiadomo, że nasze imprezy są zwykle „mocne”, ale wszyscy powinniśmy się czuć na nich bezpiecznie! Niedopuszczalne jest zarówno publikowanie zdjęć osób w stanie wskazującym na spożycie, jak również publiczne publikowanie zdjęć w trakcie mocno zakrapianych imprez.

Powyższe zasady stosować będziemy z całą surowością i bezwzględnie. W przypadku zidentyfikowania podobnych zachowań w przyszłości Zarząd karał będzie członków zawieszeniem ich praw rozumianym jako czasowe wykluczenie z listy mailingowej, usunięcie z messengera Chapterowego i grupy na FB (żółta kartka). W przypadku ponawiających się takich zachowań będziemy składali wniosek o wykluczenie danej osoby z Chapteru (dwie żółte=czerwona). Stosowanie ostrzeżeń (żółte kartki) będzie dotyczyło również innych niedopuszczalnych zachowań (niezgodnych z zasadami Klubu). Prosimy o poważne potraktowanie tej informacji i stosowanie się do przyjętych reguł.

2. Postawa oficerów w trakcie powrotu z Rozpoczęcia Sezonu

Jak zapewne część z Was wie, powrót z Rozpoczęcia Sezonu był dla niektórych bardzo trudny, m.in. z uwagi na warunki pogodowe (zimno i ulewny deszcz). Na warunki pogodowe nie mamy jednak wpływu, a na szczęście wszyscy wrócili do domów cali i zdrowi. Przynajmniej Ci, którzy wracali na motocyklach:-)

Niemniej jednak wysoce rozczarowująca jest postawa oficerów w trakcie powrotu z imprezy. Nie do zaakceptowania jest sytuacja, w której przy obstawie powrotu głównej grupy Chapteru, prowadzonej przez Mario, jedynym oficerem pomagającym Road Captain był Piotrek Daniluk. Do obstawy grupy nie zgłosił się żaden Road Captain ani Safety Officer. Taka sytuacja nie powinna mieć już nigdy miejsca, a samodzielne powroty oficerów w minigrupach powinny ograniczone do minimum i uzgadniane z Zarządem (oficerem lub kimś odpowiedzialnym z Klubu za całą imprezę). Na każdej imprezie będzie oficer odpowiedzialny za całość, któremu wszyscy podlegają w sprawach organizacyjnych. Oficerowie zostali powołani do tego, by wspomagać Zarząd w prowadzeniu grup i ich zabezpieczaniu. Sytuacje, w których oficerowie są zmotywowani do pracy wyłącznie w trakcie podróży w jedną stronę nie mogą się już powtórzyć. Postawę poszczególnych oficerów będziemy oceniać w trakcie kolejnych wyborów na wiosnę przyszłego roku.

3. Zaległości w opłacie składek

W trakcie ostatnich dni Zarząd przeprowadził weryfikację ściągalności składek HOG oraz składek członkowskich do Chapteru. Na szczęście w trakcie ostatnich kilku dni część członków na szczęście uregulowała swoje zobowiązania. Na dzień dzisiejszy mamy jednak kilka osób, które mają zaległe opłaty.

W chwili obecnej składek członkowskich do Chapteru nie wpłacili:

– Vishnu Mirpuri
– Frank Pedersen
– Renata Pedersen
– Michał Kierzkowski
– Janusz Komorniczak (szkoda że nie chce reprezentować Chapteru za granicą)
– Marta Michałowska
– Werner Puchert
Frank i Renata zadeklarowali płatność składki gotówką w trakcie ich wizyty w Polsce w czerwcu i dostali zgodę bo tak ich przyzwyczaili Kramek a następnie Maciek.

Jak przekonaliśmy się w kilku przypadkach w tym roku dłuższa zaległość w HOGu powoduje konieczność nowej aplikacji i otrzymanie nowego numeru karty HOG (niemożliwość przedłużenia członkostwa). Dla osób , które nie zamierzają rozstawać się z Harleyem sensowne jest wykupienie LIFE MEMBER (nie trzeba co roku myśleć o w płacie a po 10 latach przynależność jest bezpłatna czyli po 18 latach człowiek jest „zarobiony” 600 €).

4. Zmiany na liście członkowskiej

W związku z weryfikacją płatności składek do HOG oraz składki Chapterowej skreślone z listy zostały następujące osoby:

– Michał Kierzkowski
– Janusz Komorniczak
– Marta Michałowska
– Werner Puchert

Niezależnie od powyższego, zgodnie z informacją od Mario, z listy członkowskiej skreślona została Marta Stańczykowska.

Miło nam poinformować, że do grona członków Chapteru dołączył Peter Connell. Co prawda Peter jest Anglikiem, ale rozumie i mówi po polsku.

Peter, witamy Cię serdecznie w naszym gronie!!!

Aktualną listę przesyłam w załączeniu. Hasło jak zwykle prześlę w odrębnym mailu.
<WChP_lista 2019-05-18 zabezpieczona.xlsx>
5.Klubowa strona www

Dziękujemy Szpakowi za ogromną pracę i poświęcenie czasu na zrobienie strony www. Do dalszego prowadzenia strony będzie potrzebna pomoc kolegów ze względu na zbyt duże obciążenie czasowe Szpaka. Cieszę się że w organizacji pracy logistyczno technicznej obiecał pomóc (przesyłanie zdjęć i inne) Darek Roman (Darioo Roo). Jak Szpaku i Darioo Roo ustalą funkcje jakie są potrzebne to będzie łatwa praca aczkolwiek wymagająca systematycznego poświęcania niedużej ilości czasu. Jeśli ktoś czuje że mógłby pomóc Szpakowi i Darioo Roo to proszę się zgłaszać i ustalimy podział pracy.

6.Hel

Przed nami wyjazd na Hel (24-26 maja). Szeryfem jest Ziółko.

Sekretarz

Warsaw Chapter Poland®